Egy szép fegyvert szeretnék mutatni nektek, és egy rövid interjút a készítőjével.
![](https://static.wixstatic.com/media/0fddff_c12d4a7f9b1a40b689b0289f03afab44~mv2.png/v1/fill/w_980,h_547,al_c,q_90,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/0fddff_c12d4a7f9b1a40b689b0289f03afab44~mv2.png)
Ákos belevágott a junior booster csomagba, és a mentorálásom alatt a desert eagle-t választotta, hogy elkészíti a portfoliójához.
Végig mentünk a teljes workflow-n, mindent nulláról építve.
Blendert és Substance Paintert(3D painter) használtunk.
Nagyon tetszett a kitartása és örülök, hogy szépen vette az akadályokat, így ez a projekt is sikeresen zárulhatott.
Mikor találkoztál először a 3d grafikával?
Két éve végeztem el egy 3d animációs képzést. Akkor még a Maya szoftvert tanultam és sokat gyakoroltam munka mellett. Miután vége volt a képzésnek rájöttem, hogy egész jól megy az animálás, viszont semmi mást nem tudok létrehozni. Elhatároztam, hogy jobban beleásom magamat a 3d világába.
Próbáltál magadtól, internetről autodidakta módon tanulni?
Persze! Szerintem ma már mindenki úgy kezd egy számára ismeretlen dolgot, hogy felmegy a Youtube-ra és ezerrel nézi a tutorialokat. Megvettem rengeteg online kurzust is és végül arra jöttem rá, hogy mindenki eltérő módon dolgozik, és nem tudtam kiigazodni a rengeteg tutorial videó között. Sokan sajnos olyan univerzális megoldásokat villogtatnak, amiknek a nagy része nem is működik a valóságban. Amikor munka után még este leültem a gép elé tanulni, akkor sokszor a legtöbb időt az vette el, hogy:
-Mit tanuljak?
-Milyen hiányosságaim vannak?
-Hiteles az oktatóvideó?
Majd megfogalmazódott bennem, hogy ezek az akadályok elkerülhetőek, csak egy mentorra van szükségem.
Mennyi ideig készítetted a pisztolyt, mi adta a kitartást?
Összesen 127 órát dolgoztam rajta. (Pont, mint a híres film címe!) Szerencsére azonban ez a 127 óra számomra nem járt akkora szenvedéssel, mint a főszereplőnek. Ugyan sokszor megakadtam, de a kitartást az adta, hogy a nagy célt lebontottam kis célokra: "Ezzel szeretnék foglalkozni a jövőben." Felismertem, hogy ehhez az kell, hogy elsajátítsam a különböző folyamatokat, amihez az kell, hogy végigvigyem a pisztolyos projektet, amihez pedig az, hogy most leüljek és lekötögessem azokat a nyavalyás vertexeket!
Mi volt számodra a legnehezebb a projektben?
Technikai szempontból a textúrázás, mivel a Junior Booster modul előtt egy héttel kezdtem el ismerkedni a Substance Painter szoftverrel. Másrészről pedig nehéz volt leülni a gép elé, amikor hétvégén elhívtak a haverok valahova vagy éppen volt olyan is, hogy külföldi nyaralás alkalmával én inkább a szálláson maradtam gyakorolni a strandolás helyett. De valójában mindig csak elkezdeni volt nehéz, utána jobban izgatott az, hogy jó legyen a végeredmény.
Mi a véleményed a Junior Booster modulról, elégedett vagy a végeredménnyel ?
Igen. Sokszor elakadtam bizonyos folyamatok közben, de ilyenkor szerencsére Cole inkább rávezetett a megoldásra és nem pedig elárulta azt. A leghalványabb szikráját sem éreztem annak, hogy félvállról venné az oktatást vagy éppen nem lenne hozzá kedve. Sőt, sokszor egyetlen kérdéssel kerestem fel, de ő lelkiismeretesen elmagyarázta az abból felmerülő többi kérdést is. Amikor már tudtam, hogy hogyan kell folytassam, akkor azt éreztem, hogy ezt minél hamarabb meg szeretném csinálni, hogy lássam az eredményt és jöhessen a következő munkafolyamat.
Összegzés:
Tutorial videót bárki fel tud tenni a netre, de manapság nagyon nehéz minőségi okatakóanyagokat találni, mert a legtöbben clickbait videókkal próbálnak nézettséget gyűjteni. Így utólag kijelenthetem, hogy egyszerűbb és célravezetőbb, ha van melletted egy mentor. Kitől tanulhatnád meg könnyebben és gyorsabban, mint attól akivel egy nyelvet beszéltek és több éve a szakmában dolgozik amiben te is el szeretnél helyezkedni?
Megyeri Ákos portfoliója: https://www.artstation.com/aramba13
Comments